Misja
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
Logo
Home >> Komisja przedmiotów zawodowych >> Poznajemy „ Wodzisław”
Poznajemy „ Wodzisław” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Judyta Lamża   
Niedziela, 18 Grudzień 2011 16:09

Poznajemy „ Wodzisław” W październiku, za pośrednictwem nauczyciela przedmiotów zawodowych, zostały do naszej szkoły przekazane produkty firmy "Agro-Wodzisław Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" Sp.k.

Były to kisiele, budynie, galaretki o różnych barwach i smakach, śnieżki, proszki do pieczenia, żelatyny, przyprawy do piernika. Oprócz tego otrzymaliśmy też ogórki konserwowe,  pasteryzowaną kapustę z grzybami oraz pesso w trzech rodzajach.

Wyroby te mają na celu poznanie przez uczniów lokalnych produktów, wykorzystanie ich na lekcjach technologii gastronomicznej i konkursach, w których uczniowie naszej szkoły biorą udział. Bardzo chętnie produkty te przez nas, nauczycieli przedmiotów gastronomicznych oraz naszych podopiecznych są wykorzystane, tym bardziej , że zajęcia w naszej szkolnej pracowni nie należą do tanich.

Wyroby firmy "Agro-Wodzisław Sp. z o. o." Sp.k. szczególnie znajdują wykorzystanie na zajęciach dotyczących deserów, ciast, zakąsek. Wyjątkowym powodzeniem cieszy się pesso (polecamy!), jako półprodukt do natychmiastowego przygotowania, gdyż wystarczy go zalać gorącym płynem. Ponadto zawiera błonnik, jest lekkostrawny  i produkowany jest w kilku rodzajach: pszenno–gryczanym, pszenno–kukurydzianym, pszennym, pszenno–owsianym.

Firma "Agro-Wodzisław Sp. z o. o." Sp.k. była też jednym ze sponsorów naszego wojewódzkiego konkursu: „I Śląska Jesień Kulinarna w Ekonomiku”.

Za  wszystkie te działania serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

W galerii zdjęć znajdziecie zdjęcia z zajęć technologii gastronomicznej.

 

 

Koncepcja pracy szkoły

Ważne terminy

Grudzień 2014
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Migawki z ławki

Obecni użytkownicy

Online jest 21 gości 

Szukaj...

Logo SP Logo Zawodowcy Logo Erasmus
Webmaster